Навчання з пожежної безпеки як важливий аспект охорони праці на виробництві

28.02.2024 | Категория: Полезный материал

Знання та вивчення пожежної безпеки – важлива складова загальної культури безпеки на підприємствах будь-якого типу. Перевірка знань полягає в контролі коректності виконання послідовності дій у випадку пожежі.

Проводити навчання з пожежної безпеки можуть лише професіонали, щоб у результаті працівники мали дійсно потрібні знання.

Що входить до навчання пожежної безпеки?

Навчання починається з ознайомлення керівників і працівників із протипожежними діями. Це потрібно, щоб:

  • підвищити загальний рівень протипожежної культури загалом;
  • знати всі небезпеки від пожежі;
  • розуміти, що робити під час займання.

Проходження курсу – важлива потреба для будь-яких підприємств. Це стосується як пересічних працівників, так і керівників. Саме керівники компаній несуть відповідальність за проведення протипожежних інструктажів, знайомство людей з алгоритмом дій у надзвичайній ситуації та організацію занять із вивчення базової інформації з цієї теми.

Хто потребує проходження курсу з пожежної безпеки?

Навчання пожежної безпеки – потреба для багатьох людей. Знати пожежно-технічний мінімум треба:

  • електрозварникам;
  • газозварникам;
  • працівникам вибухо- та пожежонебезпечних зон;
  • іншим людям, які працюють там, де є висока пожежна небезпека.

Додатково навчання з пожежної безпеки від «Елітпожсервіс» знадобиться тим, хто є відповідальним за це питання на підприємстві. Без навчального курсу не обійтись і керівникам.

Як проходить навчання?

Перше, що потрібно, – це визначитися з термінами навчання. Далі керівник підприємства чи інженер з охорони праці підбирає формат курсу, який влаштовує штат, наприклад, очне чи дистанційне навчання.

Після цього досвідчені фахівці «Елітпожсервіс» розпочнуть заняття відповідно до основних положень нормативно-правової бази та законів України. Головна мета курсу – познайомити людей із базовими технічними моментами, правилами й інструкціями дій на випадок пожежі. Крім цього, людям пояснюють, що недопустимо курити на пожежонебезпечних ділянках виробництва, використовувати відкритий вогонь, а також розповідають про можливі причини пожежі, профілактику розповсюдження диму, вогню. На будь-якому виробництві обов’язково має бути інвентар для гасіння пожежі.

Результатом вивчення курсу стають реальні знання протипожежної культури. А також видається офіційний документ, який підтверджує проходження інструктажу, – посвідчення, що діє терміном від 1 до 3 років. Знання базових правил, норм і рекомендацій – гарантія правильних дій у надзвичайних ситуаціях.