Переваги камінів на дровах: різновиди та як обирати

28.07.2023 | Категория: Полезный материал

Для того, щоб створити в заміському будинку комфортні умови, можна встановити камін. Їх асортимент досить великий, що дозволяє в кожному випадку вибрати варіант, що стоїть.

При цьому більшість людей намагаються купити камін на дровах, оскільки вони мають унікальні якості.

Переваги камінів на дровах

Серед достоїнств можна виділити кілька.

  1. Процедура установки відрізняється простотою. І реалізувати проект можна практично у будь-якій будівлі.
  2. Дрова – доступний вид палива. Це дозволяє мінімізувати всі майбутні витрати.
  3. Габарити камінів такого типу можуть бути різноманітними. Оперуючи цією інформацією, простіше зробити вибір.

Але для того, щоб скористатися всіма плюсами подібних розробок, варто правильно виконувати установку.

Основні етапи монтажу

Для того, щоб процедура установки такого типу камінів відрізнялася простотою, професіонали радять брати до уваги кілька ключових аспектів.

  1. Обов’язково під час монтажу можна та потрібно встановлювати підставку, для конструювання якої використано негорючі види сировини. Такий підхід дозволить знизити ймовірність займання та розповсюдження вогню.
  2. Якщо камін знаходиться поруч зі стіною або перегородкою, то необхідно обов’язково використовувати матеріали, які не займаються під час експлуатації. Для цих цілей можуть бути використані деякі види плитки, листи з високоякісної сталі або цеглини, що відрізняються надійністю.
  3. Щоб унеможливити попадання диму в будинок, дуже важливо здійснювати правильну установку димоходу, а також його ізоляцію. Для цього потрібно скористатися відповідними матеріалами.

Додаткові поради

Щоб у процесі експлуатації складнощів жодних не було, професіонали радять обов’язково користуватися спеціальними камінними ковпаками. З їх допомогою можна виключити попадання в трубу опадів або вологи.

Щорічно необхідно виконувати оцінку та очищення димаря. Це правило потрібно неухильно виконувати щороку. Тільки в цьому випадку можна буде використовувати камін протягом тривалого часу, а також унеможливити утворення складнощів у процесі експлуатації.

У будинку, де буде камін дров’яної, необхідно встановлювати спеціально підготовлені датчики, за допомогою яких можна контролювати наявність диму в приміщенні.