Як правильно виростити абрикос з саджанця: що необхідно знати

17.03.2023 | Категория: Полезный материал

Зовсім недавно ароматними абрикосами могли ласувати тільки жителі південних регіонів, але завдяки селекції, цей смачний і корисний фрукт став доступний жителям регіонів з помірним кліматом.

Краще саджанці плодових дерев оптом купувати на весняну посадку, щоб абрикос до осені встиг вкоренитися. Розвинена коренева система деревця допоможе пережити йому зимові перепади температури.

Саджанці оптом, куплені для осінньої посадки, можуть не пережити зими через коротку підготовку до холоду і загинути. Тому, не варто ризикувати, краще робити висадку рослин навесні.

Саджанці абрикоса садять в добре освітлених місцях, де протягом світлового дня є багато сонця і немає сильних протягів, на відстані 3-4 метрів один від одного. Їх добре садити уздовж паркану або біля стіни будинку, так як вони віддають накопичене за день тепло.

Абрикос добре почуває себе в грунті, що має нейтральну кислотність. За структурою вона повинна бути пухкої і м’якою, добре прогріватися і пропускати воду.

Лунки для посадки абрикосів викопують за тиждень або два до наміченого дня, щоб грунт добре осіла. Глибина посадкової ями варіюється від 50 до 80 см, а діаметр – від 50 до 70 см.на дні ями формують дренажну систему з битої цегли або керамзиту і покривають живильною сумішшю.

Поради щодо правильного вирощування абрикоса з саджанця

Даний фрукт відноситься до кісточкових культур, тому посадка проводиться в аналогічні терміни. Найчастіше, це перша половина квітня.

Саджанці абрикоса формуються шляхом підщепи. Залежно від кліматичної зони, вибираються певні якості, що передаються рослині від дерева, на яке здійснювався підщепу:

  • рослина, щеплена на сливу, дику вишню або аличу, відрізняється стійкістю до підтоплення водою кореневої системи;
  • нирка абрикоса, прищеплена до морозостійкої сливи, перейме ці якості від основного дерева;
  • саджанці, вирощені на основі персика або мигдалю, будуть сприйнятливі до перепадів температури і відрізнятися слабкою опірністю до захворювань;
  • для низькорослого абрикоса в якості основи використовують терен. Він не боїться холоду і вітру, має високу опірність захворювань і володіє невеликими, акуратними розмірами.

При посадці саджанця в лунку, необхідно підготувати спеціальний склад, що представляє собою суміш грунту і добрив. Для цього використовується перегній, суперфосфат і деревна зола, змішані з верхнім шаром дерну.

Після посадки, саджанець необхідно прив’язати до кілочка до моменту повноцінного вкорінення деревця.