Cуха стяжка підлоги: її переваги та сфера застосування
Щоб створити рівну та міцну основу під покриття для підлоги, необхідно укласти стяжку. Для цього застосовуються різні технології та матеріали.
Традиційні «мокрі» методи влаштування стяжки з використанням бетонного розчину та цементно-піщаної суміші мають масу недоліків. Конструкції розтріскуються відразу після висихання, мають значні нерівності, вимагають великої кількості матеріалів.
Альтернативою є застосування так званої «сухої» технології, яка полягає у монтажі гіпсокартонних листів.
Гіпсокартон – це один із найлегших будівельних матеріалів. Він ідеально підходить для створення конструкцій у старих будинках, а також у каркасних спорудах, які не можуть похвалитися хорошими характеристиками, що несуть.
Стяжка з гіпсокартонних листів має такі переваги:
- Зручність монтажу. Матеріал легко розрізається на шматки потрібного формату, кріплення здійснюється шурупами;
- Відсутність «мокрих» процесів. У процесі монтажу не використовуються будівельні розчини, що унеможливлює появу вологи в готовій конструкції;
- Висока швидкість робіт. Завдяки великогабаритним листам можна в стислий термін виконати укладання стяжки на великій площі;
- Ідеальна геометрія. Листи гіпсокартону мають бездоганно рівну форму, що виключає необхідність додаткового вирівнювання стяжки;
- Екологічність. Матеріали не мають різкого запаху, не містять клею, летких сполук, тому вони не викликають алергію.
Виконати укладання сухої стяжки можна своїми руками. Для цього не потрібно орендувати бетонозмішувач та затирочні машини, як у випадку з монтажем бетонних та цементно-піщаних стяжок. Купити сухі суміші для стяжки підлоги
Завдяки використанню цієї технології додатково вирішується проблема шумоізоляції. Гіпсокартон відмінно гасить удари, вібрації та акустичні коливання, завдяки чому у приміщенні стає тихо та комфортно.
Також суха стяжка дозволяє підвищити теплоізоляцію у приміщенні. Гіпсокартон добре утеплює підлогу, виключаючи теплообмін між підлоговим матеріалом та плитами перекриття. При використанні такої технології не потрібно укладати додатковий шар теплоізоляції.
Ще одна перевага сухої стяжки полягає в тому, що її можна швидко демонтувати, зберігши частину матеріалу для подальшого використання.
У процесі ремонту з використанням гіпсокартону робочий простір залишається чистим та сухим. Після завершення робіт достатньо винести невелику кількість сміття та виконати легке вологе прибирання.