Догляд за пледом: основні правила та поради

25.05.2024 | Категория: Дом и быт

Пледи є важливими елементами для створення домашнього затишку. Вони зігрівають у холодні вечори, дарують почуття комфорту та теплоти. Такі елементи також є частиною декору будинку, тому до їх вибору та догляду слід підійти відповідально.

Кожен може замовити плед на https://plediki.com/ на найпривабливіших умовах співпраці.

Як зробити, щоб плед служив довго?

Щоб плед служив довго і зберігав свій первісний вигляд, необхідно правильно доглядати його. Перед тим як приступити до догляду за пледом, необхідно уважно вивчити етикетку з рекомендаціями щодо догляду. Виробники вказують на ній важливу інформацію про тип тканини та способи догляду за виробом. Дотримання цих рекомендацій дозволить уникнути пошкоджень та зберегти зовнішній вигляд пледу. Якщо тканина пледа делікатна, то добре підходить ручне прання. Для цього необхідно застосовувати теплу воду та м’які миючі засоби. Плед слід акуратно полоскати, не викручуючи та не розтягуючи його.

Машинне прання підходить для міцніших матеріалів. Наприклад, бавовна чи синтетика. Вибір делікатного режиму прання при температурі не вище 30°C. Слід також використовувати рідкі миючі засоби, щоб уникнути залишків порошку на тканині. Помістити плед слід у спеціальний мішок для прання, щоб захистити його від пошкоджень.

Сушіння пледа виконується такими способами:

  • природне сушіння;
  • сушіння у спеціальній машині.

Природна сушка — це оптимальний спосіб для всіх типів пледів. Розкласти плед слід на рівній поверхні, щоб він висох рівномірно та не розтягувався. Необхідно уникати прямих сонячних променів, які можуть спричинити вицвітання тканини. Сушіння в машині допустиме для деяких синтетичних матеріалів. Для цього слід використовувати низькотемпературний режим. Помістіть у сушарку кілька тенісних м’ячиків, щоб плед залишався м’яким та пухнастим.

Не всі пледи потребують прасування, але якщо тканина дозволяє, використовуйте праску на низькій температурі. Для вовняних та делікатних тканин рекомендується використовувати марлю або іншу захисну тканину між праскою та пледом. Завжди дотримуйтесь рекомендацій на етикетці. Для довговічності виробу важливим є також його правильно зберігання. Необхідно акуратно складати плед, щоб уникнути утворення складок та заломів. Плед потрібно зберігати в прохолодному, сухому місці. Уникайте потрапляння прямих сонячних променів.