Чи варто боятися консультації проктолога

20.09.2023 | Категория: Полезный материал

У пацієнтів є страх і побоювання перед багатьма лікарями. Однак ніщо не зрівняється з небажанням відвідувати кабінет проктолога. Часто огляд у фахівця відтягують настільки, що невелика патологія переростає в серйозні захворювання з низкою ускладнень.

І надалі потрібне медикаментозне чи навіть хірургічне лікування. При цьому консультація проктолога при правильній підготовці до неї може бути дискомфортною, проте точно проходить безболісно.

Тут головне знайти хорошого кваліфікованого фахівця . У Сіті Клінік працюють проктологи, які гарантують індивідуальний та делікатний підхід, здійснюють діагностику, профілактику та лікування низки захворювань, використовуючи сучасні методи та інноваційне обладнання.

Чому пацієнти бояться проктологів

Страх перед протоколом відтягує як профілактичний огляд, який у деяких випадках (після певного віку, перенесеного захворювання чи за наявності генетичної схильності) є обов’язковим. Пацієнти часто терплять свербіж, болючі відчуття або навіть не звертаються за допомогою лікаря після виявлення крові при дефекації.

Чому люди бояться записатися на консультацію до проктолога? Є кілька причин:

  1. Страх перед хворобливою процедурою діагностики хвороб. Зазвичай йдеться про огляд заднього проходу, який може проводитися методом пальпації або під час використання спеціального обладнання.
  2. Чинник сором’язливості. Пацієнти соромляться показувати анальний прохід, забуваючи про те, що перед ними лікар, який спеціалізується на профілактиці, діагностиці та лікуванні проктологічних захворювань. Особливо посилюється страх, якщо потрібно відвідати проктолога протилежної статі.
  3. Страх перед діагнозом. Не така неприємна може бути процедура огляду заднього проходу (яка триває не більше 20 хвилин), як тривале лікування при постановці серйозного діагнозу. Однак сьогодні для лікування геморою та інших проктологічних захворювань використовуються більш делікатні методи, що щадять. У тому числі й сучасні лазери. Малоінвазивне лікування не викликає дискомфорту та больових відчуттів.

Як подолати страх перед консультацією проктолога

Найчастіше ми боїмося того, що нічого не знаємо. Тому, перш ніж записатися на консультацію до проктолога, варто ознайомитися з діяльністю лікаря, почитати відгуки про нього, уточнити, як проходитиме сама консультація. Це вже відкине зайвий страх. Є ще кілька методів:

  1. Заздалегідь складіть перелік питань, які хочете поставити проктологу.
  2. Дотримуйтесь правил підготовки до процедури: дотримуйтесь спеціальної дієти, проводьте очищення кишечника. Це необхідно для того, щоб діагностика була не тільки точною, а й максимально безболісною.

І головне – доброзичлива атмосфера під час прийому. Вона дозволяє пацієнту розслабитися та довіритися лікарю.