Конструкція акумулюючих ємностей и переваги обладнання

19.02.2021 | Категория: Дом и быт

Акумулюючі ємності – унікальний різновид обладнання, призначений для підтримки певної температури води під час її зберігання.

Вони з’явилися на українському ринку декілька років тому, але масовим попитом почали користуватися нещодавно. Такі баки дозволяють більш раціонально користуватися власними ресурсами. З їхньою допомогою можна тривалий час підтримувати високу температуру води, не користуючись при цьому відповідним котлом чи бойлером.

Якщо вас зацікавили подібні рішення, ви можете купити бак на bogemia.com, обравши найбільш підходящий для вас варіант с точки зору експлуатаційних характеристик. В чому переваги акумулюючих баків та як ними правильно користуватися?

Конструкція акумулюючих ємностей

Класичний бак такого типу оснащений теплообмінником, який необхідний для нагріву води. В деяких моделях може бути інтегрований ТЄН, завдання якого також полягає у конвертації теплової енергії, але в такому випадку він працює за аналогією зі звичайним бойлером. Їх використовують або для забезпечення об’єкта гарячою водою для гігієнічних процедур, або для опалення.

Наскільки ефективно використовувати подібні прилади залежить від того, який ресурс використовується для первинного нагріву води. Але в цілому подібні ємності дозволяють зекономити. Це відбувається, коли в них накопичується надлишок теплової енергії. Її можна використовувати тоді, коли основне джерело нагріву використовувати нерентабельно (наприклад, при зміні тарифу на лічильнику).

Переваги обладнання

Один з головних аргументів на користь використання подібних баків полягає у їхній практичній цінності. Вони зменшують ймовірність перегріванню теплоносія всередині системи. Це може бути принциповим, якщо система опалення передбачає використання пластикових труб замість металевих. Пластик більш чуттєвий до температури води, яка циркулює в системі, тому прослужить довше навіть у разі інтенсивного навантаження.

Такі баки також відносяться до категорії універсального обладнання, оскільки можуть працювати з будь-яким обладнанням, призначений для обігріву. Це можуть бути газові, електричні або навіть котли на твердому паливі, сонячні панелі або теплові наноси. Їх підключення займає мінімум часу та не передбачає додаткових витрат. При появі такої необхідності акумулюючі баки можна одразу підключити до декількох приладів для скорішого накопичення теплової енергії.