В чому користь та переваги парників з агроволокна

22.08.2023 | Категория: Обустройство участка

Саморобну теплицю зазвичай накривають плівкою чи шматком пластику. У такому парнику справді стає спекотніше, але матеріали не пропускають повітря.

Споруда доводиться регулярно провітрювати, інакше всередині активно росте пліснява, вбиваючи посадки. Існують теплиці з полікарбонату, але вони помітно дорожчі, та й провітрювання все одно потребують. Чи немає зручної недорогої альтернативи, що дозволяє швидко зробити теплицю своїми руками?

Вихід є, і це агроволокно. Можна замовити парники на https://prolisok.ua/parnyky/, а можна купити полотно потрібної довжини та зробити тепличку самостійно.

Переваги

Агроволокно — особливий матеріал. Як і плівка, воно пропускає світло. Але трохи утискує рослини, фільтруючи більшу частину ультрафіолету. Виходить найзручніший для росту рослин спектр.

Повітря та вода теж спокійно проходять крізь полотнища, і це величезний плюс агроволокна. У теплиці встановлюється сприятливий мікроклімат. Провітрювання не потрібне, більше того, у парник не обов’язково входити: поливати рослини можна прямо крізь стінку. А робити це потрібно вдвічі рідше, адже ґрунт під агроволокном довше утримує вологу.

Матеріал витримує навіть сильні пориви вітру. Він зносостійкий та міцний, тому здатний служити роками. Восени теплицю просто потрібно розібрати. Втім, поспішати зі збиранням не доведеться: рослини всередині витримують заморозки до -5 °C.

Встановлення

Агроволокно буває білим та чорним. Для парника підходить тільки біле, чорне не пропускає світла і не дає рослин розвиватися. Оптимальна щільність матеріалу – від 30 г/с2. Важливо пам’ятати: що вище теплиця, то щільнішим має бути матеріал.

Найпростіший варіант теплиці з агроволокном — просто земляний вал заввишки 10-15 сантиметрів довкола грядки. Потрібно звести його, потім укласти зверху полотно і присипати його землею. Заводські парники зазвичай постачаються з комплектом дуг. За допомогою кілочків їх необхідно встановити прямо в землю. Агроволокно натягується зверху та фіксується кліпсами. У багатьох моделях для дуг призначені спеціальні кишеньки, і збирання теплиці нагадує встановлення намету.

Дуги можна замінити на пластикові труби. Їх згинають і надягають на основи – металеві штирі. Метал потрібно обробити від корозії.

Складніший варіант для по-справжньому місткої теплиці — дерев’яний або металевий каркас. Дерево потрібно обробити від вологи та шкідників, метал від корозії. Таким чином, можна створювати дуже великі парники.