Чан на дровах Relax Tub: переваги та основні різновиди

17.07.2023 | Категория: Полезный материал

Дача сьогодні все рідше стає додатком до городу і все частіше перетворюється на повноцінне місце для відпочинку. Але шезлонги, басейни, газони це дорого.

Що щодо чану на дровах? Ця традиційна розвага сьогодні неймовірно популярна. Від охочих купити чан просто немає відбою.

Опис

Чан на дровах (він же дров’яна купіль) зовні трохи нагадує бочку. Це велика дерев’яна діжка, яку встановлюють на певній відстані Землі. Чому? Причина у назві. Вода підігрівається дровами — фактично під краплею розводять багаття, і виходить щось на зразок гігантського котла. Втім, замість багаття часто розміщують повноцінну піч. Купіль із вбудованою в чашу пічкою називається офуро і походить із Японії.

Дров’яний чан – це мініатюрна лазня без даху. Купелі зазвичай розміщують у мальовничих місцях, щоб під час купання милуватися околицями. Користуються ними цілий рік, причому взимку купатися робити навіть цікавіше: тепла вода і пар, що піднімається від неї, створюють незвичайний контраст температур порівняно з навколишнім середовищем.

Як і звичайній лазні, дерев’яній купелі приписують цілющі властивості. Особливо якщо додати у воду ароматні трави. У порівнянні з лазнею у чана є вагома перевага: він розташовується на свіжому повітрі, тому непритомність від задухи не загрожує. Купель виявляється здоровішим варіантом.

Цікавий факт: іноді можна зустріти назву карпатський чан. Це та ж дерев’яна чаша з усіма плюсами та мінусами.

Переваги

Чим дров’яний чан гарний? Він обійдеться дешевше за повноцінну лазню. Дозвіл на будівництво не потрібний, адже котел легко перемістити. Процес монтажу набагато простіший: не доведеться заливати фундамент, купувати дорогу піч. Ви придбаєте аналог лазні, але витратите менше, а резу (тат отримаєте швидше).

Купання у дерев’яній купелі дарує лише позитивні емоції. Тепла вода розкриває шкірні пори, допомагає розслабитись. Можна зібратися затишною компанією, побалакати разом. Посидіти, оглядаючи околиці.

Прогрівається вода швидко. Максимум дві години – і можна залазити.

Дров’яні чани Relax Tub служать по 50 років. Дерев’яне облицювання виходить з ладу раніше, його доведеться поновлювати, але з основою все буде гаразд. Компанія дає гарантію на всі купелі завдовжки два роки (річну — на додаткове обладнання). Загалом все надійно.

До речі про обладнання. У розвинених моделей функцій не менше, ніж у джакузі. Тут і підсвічування, і масаж водяними струменями, і будь-що. Тільки виглядає набагато привабливіше.