Який розмір ліжка потрібно обирати для свого дому
Багато людей в прагненні створити ідеальне спальне місце хочуть дізнатися абсолютно все про ліжка. Та чи дійсно так необхідно витрачати стільки часу та зусиль, аби вибрати найкращий варіант?
Ні, достатньо лише правильно розставити пріоритети та зосередитись на вивченні головних особливостей меблів, які впливають на ваш комфорт, безпеку та затишок. Маємо на увазі розміри, різновиди та популярні матеріали. Якісне ліжко, яке ідеально вписується в інтер’єр спальні, забезпечує повноцінний сон та відпочинок — ось те, до чого варто прагнути.
Типи ліжок за конструкцією
Варто одразу зазначити, що сучасне місце для сну — це не тільки ліжко з матрацом чи диван, а ще й спальна система від Території Сну. Це відносно новий для нашої країни тип меблів для спальні, який впевнено займає свою нішу. Він складається з основи, матраца та топера. Така комплектація суттєво економить час на пошуки та вибір кожного елемента окремо.
Базова класифікація ліжок за конструкцією включає:
- вбудовані / вмонтовані ліжка (трансформери, мобільні, відкидні, подіуми);
- невбудовані ліжка.
Другий варіант вважається найпопулярнішим серед українців. Невбудовані ліжка можна розташовувати у будь-якому місці в кімнаті, а потім так само легко змінювати це положення. Сюди включають і дивани з усіма їхніми різновидами. Тож, вибираючи спальне місце, плануйте його розташування та необхідність монтування спеціальних конструкцій.
Види ліжок за розмірами
Існує кілька варіантів класифікації ліжок за розмірами. Ми детально зупинимося лише на тій, яка актуальна в нашій країні. Що таке стандартні розміри ліжка? Це ті варіанти, які можна знайти в будь-якому меблевому магазині чи на сайті. Тобто це типові розміри, які використовують виробники. Пропонуємо ознайомитися зі стандартними розмірами ліжок.
- Дитячі. Ліжечка та колиски для малюків з народження до 3 років. Мають розміри 60х120 см.
- Односпальні. Зараз дорослі люди дуже рідко купують такі моделі для себе. Зазвичай, односпальні вироби актуальні для підлітків чи молодших школярів. Ширина таких ліжок може бути від 80 до 100 см, а довжина 190-200 см.
- Полуторні. Поширений варіант серед подружніх пар, які мешкають у малогабаритній квартирі або для окремого сну дорослої людини. Ширина таких ліжок сягає 120-140 см, довжина стандартна — 190-200 см.
- Двоспальні. Найкомфортніший вибір для пар та родин. На такому ліжку зручно розмістяться двоє дорослих людей, адже ширина сягає 160-200 см.
Коли вибираєте розмір ліжка, враховуйте загальну площу кімнати. Необхідно передбачити не тільки комфорт під час сну, а й те, як ви будете сідати на ліжко, вкладатися в нього. Якщо воно буде розташоване впритул до стіни чи залишаться вузькі проходи, це створить дискомфорт.
Сучасні матеріали для ліжка
Ще один важливий параметр кожного виду меблів — матеріал. Спальне місце повинно бути не тільки зручним, а й безпечним та надійним. Традиційно, ліжко з натурального дерева вважається довговічним, міцним, розкішним. Але не варто забувати, що дерево — дорогий матеріал, тому вартість таких моделей сягає десятків тисяч гривень. Альтернативою стали сучасні економні варіанти: ДСП, МДФ, фанера. Ці матеріали мають меншу вагу та вартість, тому виробники часто використовують їх для створення ліжок.
Металеві ліжка підходять тим, хто хоче створити у спальні якусь незвичну атмосферу або ефектно доповнити унікальний інтер’єрний стиль. Метал надійний та зносостійкий, але такі ліжка дуже важкі. Також варто звертати увагу на обробку металу, щоб попередити появу іржі.
Яке ліжко вибрати?
Ми можемо ще довго розповідати про те, які є види ліжок, але найголовніші класифікації вже зазначили. Габарити та склад виробу формують основу, на яку можна спиратись, коли ви вибираєте нове ліжко. Декоративні деталі (матеріал та колір оббивки, форма опор, дизайн узголів’я тощо) теж мають величезне значення, адже ліжко — це ключова деталь спальні.
Пам’ятайте, що на рівень зручності під час відпочинку впливають не тільки матеріали, конструкції та функціональні характеристики ліжка, а й аксесуари. Постільна білизна, комфортна подушка, тепла ковдра — затишок створюють саме деталі! Тому варто прагнути до гармонійного інтер’єру, в якому ви будете почуватися спокійно, безпечно та затишно.