Проектування складських приміщень та рекомендації

09.11.2022 | Категория: Полезный материал

Проектування складського приміщення повинно здійснюватися, дотримуючись всіх встановлених нормативів. Якщо дотримати всі вимоги і правила, приміщення буде максимально безпечним і практичним у використанні.

Для цього слід замовити проект на https://kievaviaproekt.com.ua/.

Правила

Приступаючи до проектування складського приміщення, вкрай важливо дотримуватися наступного переліку вимог:

  1. Найоптимальнішими вважаються приміщення, виконані в один поверх, оскільки вони спрощують процес навантаження на конструкцію, не призводять до необхідності зводити масивні поперечини.
  2. Проект не повинен супроводжуватися колонами, а все навантаження повинне бути розподілене по всьому периметру будівлі. При необхідності звести додаткові опори, відстань між ними має досягати від 12 метрів.
  3. Складські приміщення може розташовуватися на 50% м2 всієї території, а прилеглі ділянки повинні виконувати другорядні функції, наприклад, можуть бути призначені для розвантаження товару.
  4. Наявність автоматизованого контролю температурного режиму, показника вологості.
  5. Стелі складу повинні досягати висоти від 10 метрів.
  6. Ворота повинні бути розмішені, дотримуючись принципу — одна секція на 700 м2.
  7. Креслення повинно позначати підсобні та побутові приміщення.
  8. Наявність паркувальних місць, стоянки для великовантажів.

Проектування складів здійснюється і з урахуванням комунікацій: розміщення відеоспостереження, телефонії, освітлення, електрики, клімат-контролю, пожежної безпеки, вентиляційної шахти та іншого.

Також важливо заздалегідь продумати наявність і тип підйомних механізмів, призначених для вантажу і для переміщення людей, якщо споруда оснащена більш, ніж 1 поверхом. Продумати необхідно і наявність контрольно-пропускного пункту з цілодобово активним охоронним пунктом.

Поради

Проектування складського приміщення бажано здійснювати, дотримуючись певної послідовності дій. Так, спочатку необхідно проаналізувати вантажопотік: визначити обсяг вантажу, його кількість на добу. Далі слід провести інженерні вишукування, які допоможуть визначити можливість звести будівлю. Після створюється план і розрахунок всіх систем, а також здійснюється саме проектування об’єкта. При цьому, проектування повинно здійснюватися, дотримуючись положень нормативних документів, всіх рад до зведення складських приміщень.