Силовий кабель: призначення та рекомендації по вибору
Сучасний світ неможливо уявити без безперешкодного доступу до води, їжі або світла. Для будь-якої людини це зараз просто необхідні речі для нормального життя.
І всі ці три складові комфорту можна отримати завдяки електриці, тому життя поряд з великою кількістю проводів та кабелів стало вже нормою.
Силовий кабель
Електричний (силовий) кабель — це спеціальний провідник електричного струму, що має у складі одну або декілька жил, які ізольовані. Використовується для передачі та розподілу електроенергії. Самі жили можуть бути з алюмінію та з міді, обов’язково кожна має свою ізоляцію та присутня захисна оболонка. Окрім металу виготовлення та матеріалу ізоляції вони можуть різнитись кількістю жил, граничною напругою, товщиною кабелю, його перетином та тим для чого і де будуть використовуватись.
Найголовніше що треба зробити спочатку, це вирішити де ви плануєте використовувати електрокабель: зовні приміщень чи всередині, для промисловості чи вдома, яка саме напруга потрібна, яка сила струму тощо. Найкраще відразу звернутися до спеціалістів, таких як https: //ital-tecno.com.ua/, які допоможуть підібрати відповідний до ваших потреб кабель, зекономити на купівлі та уникнули багатьох проблем при підключенні та експлуатації. Бо ваш комфорт та безпека мають бути на першому місці!
Параметри вибору
Раніше здебільшого використовували саме кабелі з алюмінію, бо вони набагато дешевші та легші за вагою, але їх великим недоліком є те, що алюміній має меншу провідність у порівнянні з міддю, особливо це відчувається якщо потрібна невелика товщина кабелю, але більша напруга. Також алюміній менш стійкий до хімічного та механічного впливу, що призводить до його руйнування.
Ізоляція жил потрібна, щоб запобігти замиканню та загорянню, для цього використовують ПВХ, поліетилен, гуми, спеціальний папір та інше.
В залежності від кількості жил та їх товщини кабелі можуть бути жорсткими та гнучкими, це збільшує можливість їх використання для різних потреб. Також обов’язково перед встановленням та підключенням багатожильних кабелів на їх кінці необхідно встановили спеціальні кабельні наконечники, що роблять з’єднання стійким та надійним.
Переріз кабелю (площа зрізу жил(и)) вибирають виходячи з навантаження, яке має пропускати кабель. Зазвичай для розеток беруть мідний кабель перетином 1, 5 — 2, 5 мм2, а для освітлення 1, 0 — 1, 5 мм2, а так беруть для мідного розрахунок 1мм2 = 10А електричного струму (це для кабелів перетином до 6, 0 мм2).