Як обирати акумулятори для мікроавтобусів та поради

16.04.2023 | Категория: Полезный материал

Мікроавтобуси — абсолютно особлива категорія техніки. Вже не легковик, ще НЕ автобус. Переважна більшість їздить на дизелі, що обумовлює високі вимоги до акумулятора.

Не кожна батарея підійде, але якщо купити акумулятори на https://aku.lviv.ua, напевно знайдеться потрібне обладнання.

Вид

Всі акумулятори діляться на кислотні і лужні. Останні використовуються у вантажівках і навантажувачах. Кислотні поділяються на безліч різновидів, і краще встановлювати батарею аналогічного встановленої типу.

Сурм’янистий. Рідкий електроліт, пластини свинцеві з додаванням сурми (5-7%). Дешевий, але ненадійний варіант, від якого відмовилися майже всі сучасні автолюбителі. У мікроавтобус встановити можна, але обслуговування буквально зведе з розуму.

Малосурьмянисті. Знижений (2-4%) вміст сурми робить батареї більш надійними. Електроліт википає набагато повільніше, саморозряд відбувається помітно довше. Крім того, такі батареї відмінно переносять перепади струму і досить дешеві.

Кальцієвий. Перевершують малосурьмяністие всім, навіть служать довше. Єдиний мінус-акумулятори бояться глибоких розрядів.

Гібридний. Проміжний варіант між кальцієвими і малосурм’янистими. Характеристики середні, ціна прийнятна.
Ще існують гелеві акумулятори, AGM, EFB. Для мікроавтобусів вони занадто дорогі, до того ж погано переносять холоду.

Вибір

З типом розібралися. Для мікроавтобусів підходять батареї ємністю 76-95 а*ч.пусковий струм — 640-820 а. двигун, відповідно, буде об’ємом 2,7-3,5 л. це універсальні параметри.

А ось інші характеристики універсальними не є. Габарити, наприклад. Батареї бувають азіатськими і європейськими, і вони істотно відрізняються розмірами. Акум невідповідного типу просто не встане. Кріплення на європейських і азіатських акумуляторах теж різні — схитрувати не вийде.

Те ж стосується полярності (пряма і зворотна). Від неї залежить розташування клем, а оскільки довжина проводів зазвичай невелика, це обмежує автовласників ще сильніше.

І ще трохи про вибір. Варто орієнтуватися на перевірених виробників. Відомі бренди пов’язані репутацією, і виробляти неякісні акумулятори просто не можуть: їх перестануть купувати. Ноунейм ж в гонитві за дешевизною може сильно зіпсувати батарею. І дивіться на наявність в супровідних документах сертифіката: він підтверджує безпеку виробу.