Що таке нагрівальний кабель та де він може бути корисним з правильним монтажем

22.11.2022 | Категория: Стройматериалы

Промерзлий фундамент взимку зазвичай робить підлогу дуже холодною, а через замерзання деяких систем комунікацій чи конструктивних елементів буває не надходить вода в будинок, погано працює вентиляція або стає прохолодно навіть в тих кімнатах, де працює опалення.

Зайвий холод додає незручностей та суттєво знижує енергоефективність будинку.

Аби прогріти окремі ділянки в стінах, підлозі та навіть стелі використовують нагрівальний кабель. Незалежно від довжини, рівень прогріву завжди буде однаковим від початку до кінця. Між марками та моделями відрізняються характеристики нагрівального кабелю: товщина, потужність, рівень опору, кількість жил, структура та, звісно, довжина, яка є фіксованою для кожного виробу.

Суть нагрівального кабеля

Візуально кабель для нагріву схожий на силовий. В ньому так само є жила і ізоляційна оболонка. Однак головна відмінність полягає в тому, що у термодроті створені умови для великого електричного опору. За законами фізики він і спричиняє виділення великої кількості теплової енергії. Чим більше опір, тим ефективніше прогріватиметься кабель. Це і є принцип роботи нагрівального кабелю — доволі простий, але дуже зручний, ефективний і надійний.

Призначення гріючого провідника

Термокабель застосовують переважно в приміщеннях для забезпечення комфортної температури повітря та підігріву підлоги в квартирах та будинках https://electrica-shop.com.ua/kabel_nagrevatelniy. На виробництвах ним захищають від охолодження певні станки та обладнання. В комерційній сфері виріб дозволяє прогрівати тераріуми для холоднокровних тварин і приміщення, де проводяться розважальні заходи.

Кабелі, що мають високий рівень захисту від вологи та пилу, використовують зовні будівель з такою метою:

  • Аби не дати замерзнути рідині в магістралях трубопроводу, адже це призведе до пориву і аварійної ситуації. Це актуально для мереж водопостачання, опалення, каналізаційних стоків, а також інших комунікацій, які розташовані в неопалюваних приміщеннях на кшталт підвалів або горищ, або безпосередньо на вулиці над землею.
  • Щоб не допустити скопичення снігових пластів на сходах, ганках, у водостічних трубах, на дахах. Також термокабель не дасть утворюватися бурулькам.

Якщо ж вода зберігається на вулиці в окремих сховищах, нагрівальний дріт не дасть їй замерзати.

Види нагрівального кабелю

Наразі на ринку електротехніки всі термокабелі представлені такими типами:

  1. Резистивні. Мають фіксовану довжину та потужність, рівномірно прогріваються по всій довжині. В них конструкція проста, як і технологія виробництва, але в цьому є недолік: дріт не можна розрізати. Якщо це зробити, ви наражаєте на небезпеку і себе, і родину, і майно. В кращому випадку система просто не працюватиме, а в гіршому станеться виток струму, який є загрозою для здоров’я і життя. Тож краще правильно розрахувати потужність та вибрати відповідну модель. Перевага резистивного виробу в меншій вартості.
  2. Саморегулюючі. Він підлаштовує параметри струму, що протікає в ньому, автоматично залежно від температури об’єкта, який обігрівається. В результаті змінюється кількість тепла, що генерується дротом, а обігрів стає більш ефективним та економним.

Резистивні моделі поки залишаються більш поширеними в силу їх меншої ціни. Тож, якщо ви схильні обрати такий нагрівальний кабель, варто знати про його різновиди:

Резистивний нагрівальний кабель буває таких типів:

  • З однією жилою. Далі структурно дріт має фторопластову оболонку, мідний екран і термостійку ізоляцію, яка забезпечує захист від зовнішніх впливів. Під час монтажу обидва кінці з’єднують на одному клемнику.
  • З двома жилами. Використовують для магістрального монтажу, тобто вздовж певного об’єкта. На початок дроту подають струм, а його кінець ізолюють муфтою.
  • Зональний. Також має дві жили та схожий тип підключення. Однак є суттєва відмінність: в ньому між провідниками на однакових ділянках довжини додані нагрівальні спіралі. Саме завдяки цьому зональний термокабель можна розрізати, хоч і лише за визначеними лініями. Цей тип кабелю можна розрізати з певним кроком. Якщо ж десь спіраль перегорить, то ділянка з нею буде холодною. Виявити це легко, адже проявиться ефект теплової зебри.

Якщо ви турбуєтеся, як вибрати нагрівальний кабель для теплої підлоги, то краще обирайте саморегулюючу модель. Завдяки цьому ви не матимете клопоту із розрахунками, довше зможете користуватися надійною системою та матимете суттєву економію.

Правильний вибір та професійний монтаж нагрівального кабелю вирішує багато проблемних питань в квартирах, в приватних будинках і довкола них, на виробництвах і т.д.