Технологія виготовлення кованих елементів та їх переваги

30.09.2022 | Категория: Дизайн и оформление

Сьогодні одним з найпоширеніших і активно використовуваних компонентів, використовуваних для прикраси огорож і воріт, фасадів будівельних споруд, камінів і сходів, є ковані вироби.

Подібні моделі деталей забезпечують унікальним дизайном, характеризуються тривалими експлуатаційними властивостями, а також практичністю. Отже, можна купити ковані елементи на https://artdeco.ua/ua, вибираючи як готову продукцію, так і замовляючи її виробництво.

Різновиди

Ковані компоненти бувають декількох типів:

  1. Спіраль – найпоширеніша форма, що відрізняється своїми розмірами, напрямком завитків, а також їх товщиною. Заготовки компонентів виконуються з металевих прутків, яким надається необхідна форма, використовуючи спеціальні верстати. Також можна замовити ковані елементи на https://artdeco.ua/kovani-elementi, виконані за допомогою гарячого кування.
  2. Волюта – завиток, виконаний в довільній формі. Подібні компоненти можуть бути розміщені як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні. За основу можуть бути взяті прокатні елементи штампованого типу, наприклад, прути, квадрати, кола, окремі заготівельні матеріали.
  3. Крутень – деталь, що утворюється за допомогою закручування прутка навколо осі. При цьому робота повинна здійснюватися, дотримуючись єдиного напрямку. Можна подивитися ковані елементи на https://artdeco.ua/kovanye-elementy, виконані як в одинарному, так і в подвійному виконанні.
  4. Навершя – компоненти, призначені для декору і виконані за типом завитка, розміщеного на кінці прута. Деталь може бути об’ємною у вигляді пік, шишок і куль.

Виготовлення

Виробництво кованих компонентів може бути виконано двома способами: за допомогою гарячої, або холодної ковки. Вибір технології повинен здійснюватися, відштовхуючись від складності компонентів, відштовхуючись від поставленого завдання. При цьому, кожен спосіб характеризується індивідуальними перевагами і недоліками.

Так, для холодного кування бажано використовувати заготовки штампованого типу, яким рекомендується надавати необхідну форму за допомогою згинання, кручення, або інших прийомів. При цьому метал не піддається температурному впливу. Нерідко технологія застосовується для роботи з низьковуглецевої сталлю, або з залізом.

Що ж стосується гарячої технології, вона значно розширює можливості виробництва, дозволяючи створювати різні шедеври, використовуючи більш міцні матеріали і дотримуючись точного дотримання всіх показників.