Як вибрати комп’ютерний стіл для школяра
Для школярів та студентів зручніше моделі-гібриди, на яких передбачено місце і для оргтехніки, і для зошитів, і для канцтоварів.
Саме такі комп’ютерні столи обладнуються висувними полицями клавіатурними.
Батькам слід знати, якою має бути правильна посадка дитини:
- спина пряма, немає потреби сутулитися, щоб друкувати та писати;
- ступні стоять на підлозі, коліна зігнуті під прямим кутом;
- відстань від очей до зошита і монітора щонайменше 30 див.
Дуже зручним комп’ютерним столом для школяра стане модель Г-подібної форми. Така конструкція дозволить дитині відвертатись від монітора, щоб давати відпочинок очам, перемикаючись на інші завдання. Не слід, однак, вибирати надто великі моделі: для дитини вони не будуть зручними, деякі зони залишаться невикористовуваними, але місце в кімнаті «вкрадуть».
Асортимент моделей-трансформерів представлений навіть дитячими комп’ютерними столами. Мабуть, саме варіанти для школярів найчисленніша група. Такі технічні рішення зумовлені тим, що молодий користувач зростає, змінюється не лише його комплекція, а й потреби.
Особливості парт-трансформерів для школярів:
- висоту стільниці можна регулювати зі зростанням;
- робочу поверхню можна нахилити під невеликим кутом – це зручно під час листа;
- сидіння не тільки піднімається по напрямних, але може бути наближеним або віддаленим від стільниці;
- підставка для клавіатури та інші деталі висуваються, може регулюватися їхній нахил;
- моделі столів оснащуються додатковими просторами відкидного або роторного типу: за потреби стільницю можна швидко збільшити.
Поряд із традиційними моделями, набувають поширення інноваційні варіанти. Приклад — Z-подібні столи з похилою стільницею, за якими можна працювати і сидячи, і стоячи. Про користь стоячої пози фахівці заговорили близько 10 років тому: за їхніми словами вона сприяє підвищенню продуктивності, не дозволяє набрякати ногам, є зручною та природною.
Втім, довго працювати стоячи нелегко, але можливість змінювати позу знижує стомлюваність. Особливо корисною є така опція для дітей.
Виробники меблів пропонують і консольні рішення: такий стіл складається з вертикальних напрямних, що кріпляться до стіни, та стільниці, висоту якої легко регулювати.
Особливу увагу при виборі столу для дитини слід приділити і матеріалам. Від моделей з ДСП краще відмовитись через їх низьку надійність. Зі скляною поверхнею може бути занадто багато клопоту. Крім того, батьки можуть відчувати постійне почуття тривоги, побоюючись, що стільниця, навіть виготовлена із загартованого скла, може розбитися та завдати дитині шкоди.
Що стосується колірного оформлення, фахівці майже одностайні: перевагу варто віддати натуральним відтінкам деревини або пастельній гамі. Принт на стільниці зазвичай відволікає та втомлює, але дитині цілком можна дозволити вибрати прикраси для столу, які будуть розташовані на бічних частинах. це сприяє формуванню прихильності до робочого місця, позитивного сприйняття.