З яких причин не вимикається холодильник та особливості усунення

05.02.2024 | Категория: Дом и быт

В нормі холодильник працює імпульсами, відпочиваючи по півгодини після роботи. Через неполадки прилад починає морозити цілодобово. Це зношує всі вузли холодильника і швидко призводить до серйозніших поломок.

Якщо агрегат почав працювати дивно, треба діяти терміново.

Помилки експлуатації

Іноді пристрій абсолютно справний, а робота без відключень — просто експлуатаційні помилки. Їх дві. Перші — нещільно закриті дверцята; холодне повітря витікає крізь щілини, і холодильник фактично намагається охолодити кімнату, не холодильну камеру. Погано зачинятися дверцята може через розсохлий ущільнювач. Гумку доведеться замінити, а потім промазати мастилом для довговічності.

Друга помилка – випадкове включення режиму інтенсивного заморожування (Super Frost). Треба просто натиснути кнопку знову.

Поломки

В решті випадків потрібний ремонт холодильників в Хмельницькому. Якщо ущільнювач і режим роботи гаразд, отже, зламався сам холодильник.

Пристрій дуже морозить, може навіть заморожувати продукти. Зламаний термостат або термодатчик, потрібна заміна. Можлива проблема з модулем, що управляє, зате зустрічається відносно рідко.

Холодильник морозить погано, їжа швидко псується. Часто на задній стінці з’являється ціла шуба зі снігових кристалів. Відбувся частковий витік фреону — було пошкоджено фреонову трубку. Потрібно полагодити її і наново заповнити фреоном.

Морозу немає, іноді прилад взагалі не вмикається. Або фреон витек повністю, або зламався компресор. Останній працює на повну потужність близько 5 років, потім його ефективність падає. Чинити або замінювати компресор повинен кваліфікований фахівець: це надто складна та відповідальна процедура.

Засори та заломи

Холодильник має капілярну трубку. Вона може засмічитися, що порушує нормальний рух фреону та заважає пристрою нормально працювати. Засор — не поломка, усунути його можна й самому. Достатньо почистити трубку, і холодильник запрацює як слід.

У деяких випадках рух фреону утруднений через шланг охолоджувальної системи, але самого пошкодження немає. Відбувся залом — шланг ліг під неправильним кутом і частково перекрив рух антифризу. Достатньо розмістити трубку нормально, і холодильник прийде в норму. Головне — робити це акуратно, щоб не пошкодити шланг і не спровокувати витік фреону. Тоді викликати майстра все ж таки доведеться.