Основні причини головного болю та особливості лікування
Шийний радикуліт-це запалення або здавлювання нервових корінців в області шиї, що приводить до болів і дискомфорту в шийному відділі хребта. Це захворювання найчастіше розвивається на тлі інших патологій хребта і може проявлятися різними симптомами, включаючи обмеження рухливості і порушення чутливості.
Нейрохірургія Київ займається лікуванням різних захворювань, в тому числі і лікуванням шийного радикуліту.
Причини виникнення захворювання
Шийний радикуліт, або радикулопатія, розвивається в результаті впливу на нервові корінці шийного відділу хребта. До основних причин виникнення захворювання відносяться:
- остеохондроз шийного відділу хребта;
- міжхребцева грижа;
- сколіоз та ін.
Дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків-одна з провідних причин шийного радикуліту. Зниження висоти диска призводить до здавлення нервових корінців, що викликає біль. Грижа міжхребцевого диска може здавлювати нервові закінчення, викликаючи запалення і сильні больові відчуття в шиї і плечовому поясі. Лікування головного болю слід після проходження ретельної діагностики у спеціаліста.
Основні симптоми
Больові відчуття можуть поширюватися на плечі, руки, іноді доходячи до пальців. Біль посилюється при рухах голови, кашлі або чханні. Через біль і м’язового спазму рухливість шийного відділу обмежена, людина відчуває труднощі при нахилах і поворотах голови. Часто виникають неприємні відчуття, такі як оніміння або поколювання в області шиї, плечового пояса і рук, що пов’язано з порушенням іннервації. Можлива слабкість в руках і зниження сили захоплення, що також пов’язано з порушенням роботи нервових корінців.
Лікар оцінює стан хребта, проводить тести на рухливість і чутливість. Після проводитися рентгенографія, яка дозволяє оцінити стан кісткової тканини хребта, виявити ознаки остеохондрозу або травм. МРТ є більш точним методом, який допомагає побачити зміни в м’яких тканинах, включаючи міжхребцеві диски і нервові корінці. Існують також інші методи діагностики. Важливо при перших же симптомах звернутися до лікаря для діагностики та призначення лікування. Своєчасна терапія і профілактика допоможуть уникнути хронічного болю та інших ускладнень, пов’язаних з цим захворюванням.