Відеоспостереження за ділянкою та особливості монтажу
Відеокамери — чудовий захист від недоброзичливців. Але встановити їх потрібно правильно. Відео з камер, розміщених із порушеннями, не рахуються за доказ у суді, а непрофесійний монтаж сильно псує цінність зображення.
Етапи
- Збір та аналіз даних, загальне планування. Потрібно оцінити розміри ділянки, потрібні точки для розташування камер, умови зйомки.
- Вибір обладнання. Один із самих ходових варіантів – комплект відеоспостереження на 2 IP камери. Сьогодні більшість віддає перевагу цифровим, а не аналоговим камерам; бездротові, а не провідні; з функцією нічного бачення та вбудованим датчиком руху.
- Закупівля у перевірених постачальників.
- Точний план розміщення: точки відеоспостереження із зазначенням висоти, лінії прокладання проводів та інше.
- Безпосередньо монтаж.
- Додаткові роботи. Камери варто захистити козирками від сонця та опадів, а дроти – сховати (інакше їх легко перерізати).
Правила
Ретельне планування необхідне. Важливо точно визначити кут огляду, оптимальну висоту. Розмістити камери так, щоб не було сліпих зон — у важливих місцях принаймні. Визначити ці важливі місця: вхідні двері, вікна, деякі об’єкти дільниці.
Для вуличного відеоспостереження необхідні відеокамери, призначені для вулиць. Камери для внутрішнього спостереження не витримують перепадів температури, опадів та іншого. Важливий індекс пило- та водостійкості.
Відеокамера записує якісне відео лише при хорошому освітленні. Якщо зйомка буде вестись у вечірній та нічний час, потрібно передбачити вбудоване або додаткове підсвічування.
Важливі моменти
Набір відеоспостереження за вашею ділянкою буде незаконним, якщо встановити його потай. Усі мешканці будинку мають бути обізнані про монтаж. Якщо в поле зору камер потрапляють постійні треті особи (няня, садівник, водій, а от доставник піци не береться до уваги), потрібна їхня письмова згода на відеозйомку. Зазвичай його оформлюють як доповнення до трудового чи цивільно-правового договору.
Якщо в поле зору камер попадає загальна територія (під’їзна доріжка, вулиця вздовж паркану), потрібні таблички «ведеться відеоспостереження». Якщо на відеозйомку потрапляє сусідська ділянка, потрібний письмовий дозвіл сусіда на відеоспостереження.
Цифрові камери ефективні, але мають слабкість. Зображення вони передають через Інтернет. Отже, недоброзичливець може зламати відеокамеру та отримати доступ до матеріалів. Потрібно передбачити захист від кіберзагроз.