Встановка кондиціонера у квартирі та нюанси

18.04.2022 | Категория: Полезный материал

Вибрали і придбали кондиціонер для будинку? Тепер потрібно встановити його. Для цього слід викликати досвідчених монтажників, або виконати установку спліт-системи самостійно.

Якщо ви вирішили спробувати удачу і виконати всю роботу своїми руками, необхідно знати кілька основних правил монтажу. Можна купити кондиціонер Львів.

Правильне положення внутрішнього блоку

Якщо монтаж зовнішнього блоку здійснюється із зовнішнього боку приміщення, внутрішній блок встановлюється зсередини, що позначається на загальному дизайні приміщення. Тому, купуємо кондиціонер і, приступаючи до установки внутрішнього блоку, враховуємо кілька основних аспектів:

  1. Для установки слід вибирати стіну, яка не оснащена електричною проводкою або іншими комунікаційними системами.
  2. Зсередини блок слід фіксувати до монтажної пластини, встановленої на стіні, дотримуючись відстані не менше 10 см від стелі і 5 см від кута.
  3. Найбільш оптимальною відстанню від спліт-системи до стелі слід вважати більше 15 см, оскільки саме цієї відстані буде достатньо для проникнення в систему теплого повітря і його подальшого охолодження.
  4. Від бортів пристрою до інших предметів слід відступати відстань від 10 см, а вниз – від 2,5 см.
  5. Не рекомендується встановлювати спліт-систему на відстані менше 1,5 метрів від меблевих конструкцій, оскільки тоді поширення охолодженого повітря буде утруднено.

Також не рекомендується встановлювати кондиціонер перед вхідними дверима, або під шафою. Якщо площа приміщення маленька, краще встановити спліт-систему над шафою.

Особливості установки

Перш ніж приступати до установки кондиціонера, необхідно вивчити основні правила роботи:

  1. Установка кондиціонера повинна здійснюватися під час ремонту, щоб максимально приховати всі зв’язки.
  2. Між зовнішнім і внутрішнім блоком слід створювати відстань не більше 10 метрів.
  3. Не варто встановлювати спліт-системи за шторами, або за перегородками, оскільки вони будуть виступати в якості перешкоди для поширення холодних потоків повітря.
  4. Заборонено поруч з кондиціонером встановлювати опалювальні пристрої, так як нагріте повітря буде змушувати

Кондиціонер працювати на повній потужності, що значно зменшить його експлуатаційний період.

Також спліт-систему небажано встановлювати в приміщеннях з обмеженим об’ємом повітря, наприклад, на балконі або на лоджії, або в приміщеннях з коливаннями верстатів.